Полтавська ОДА програла апеляцію щодо перейменування в Опішні вулиці Партизанської


Апеляційний суд залишив мешканцям Опішні вул. Партизанську замість перейменованої головою ОДА вул. Кричевського

23 травня в Харківський апеляційний адмінсуд не задовольнив скаргу Полтавської ОДА щодо рішення Полтавського адмінсуду про перейменування вул. Партизанської на вул. Василя Кричевського. Колегія суддів залишила рішення суду першої інстанції, який скасував перейменування вулиці. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових справ.

Нагадаємо, судова тяганина розпочалась, коли Опішнянська сільрада перейменувала перейменовані головою Полтавьскої ОДА вулиці, повернувши їм старі назви. Мова йде не тільки про вул. Партизанську, а й Мороховця, якій Валерій Головко дав назву Петра Дорошенка. Представники ОДА пригрозили сільраді кримінальною відповідальністю.

Обурені мешканці в особі сільради подали позов до Полтавського окружного адмінсуду. Вони вимагали скасувати розпорядження про перейменування цих двох вулиць. Суд першої інстанції позов задовольнив частково і скасував розпорядження у частині перейменування Партизанської. Колишня вул. Мороховця залишилась вул. Петра Дорошенка.

Полтавська ОДА подала апеляційну скаргу на це рішення і програла. На думку суддів Лариси Тацій, Андрія Григорова та Зої Подобайло, у назві вул. Партизанська немає очевидної символіки комуністичного та тоталітарного режиму.

Харківський апеляційний адміністративний суд Харківський апеляційний адміністративний суд

Основним аргументом інституту національної пам’яті проти цієї назви було те, що вулицю так назвали у 1920-х роках саме на червоних партизан. Втім, позивач не зміг надати документів, які б довели, що назву дали саме в цей час і на честь саме червоних партизан.

Полтавська облдержадміністрація ще має право на касацію. Якщо ж і Вищий адмінсуд України відмовить, то вул. Василя Кричевського в Опішні остаточно стане Партизанською.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»


Джерело статті: “http://poltava.to/news/43112/”

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Новости регионов

Copyright © 2009- . http://pila-ua.info

Професиональное распространение информации в интернете - Orange-SKY - orange-sky.eu

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: centerpr2017@yandex.ru и мы немедленно исправим это недоразумение.
Материалы удаляются с сайтов: а) по просьбам, претензиях; б) в случае аргументированных опровержений; в) согласно решения суда. Запрос для получения данных об ответчике, а также претензии и опровержения направляйте на email: centerpr2017@yandex.ru