Венеціанська комісія опублікувала рекомендації щодо створення антикорупційного суду в Україні


КИЇВ. 10 жовтня. УНН. Венеціанська комісія підтримала рішення Президента України Петра Порошенка про створення антикорупційного суду та "настійно" рекомендувала йому відкликати законопроект № 6011 та подати власний, передбачивши залучення міжнародних донорів до відбору антикорупційних суддів. Про це зазначено у рішенні Венеціанської комісії, опублікованому на сайті Ради Європи, передає УНН. Об этом сообщает revenue.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Венеціанська комісія запрошує Президента України подати до Верховної Ради власний законопроект про антикорупційні суди, який повинен базуватися на рекомендаціях, що містяться в рішенні. Проект закону № 6011 необхідно скасувати, щоб зробити таку законодавчу ініціативу можливою", — йдеться у рішенні.

Тим не менше, у РЄ закликали зберегти основні положення законопроекту № 6011.

читайте також: Венеціанська комісія — Порошенку: подайте новий законопроект про антикорупційні суди

На думку Комісії, мають бути запроваджені додаткові гарантії незалежності органу, який ухвалюватиме рішення щодо призначення антикорупційних суддів, від виконавчої та законодавчої гілок влади. Одним з рішень цього питання Венеціанська Коміссія вбачає включення експертів, рекомендованих міжнародними донорами, в якості позаштатних членів до Вищої кваліфікаційної Комісії суддів, і надання їм вирішальної ролі у доборі антикорупційних суддів. Ще один варіант – створити спеціальний орган для відбору антикорупційних суддів, частину членів якого номінуватиме Кваліфікаційна комісія, а другу частину — міжнародні донори.

Окрім того, у Комісії не підтримали ідею участі Президента, Парламенту та міністра юстиції у формуванні комісії для добору антикорупційних суддів, а також вказали на недоцільність створення антикорупційних судових органів (палат чи спеціалізації суддів) у існуючих місцевих та апеляційних судах. Такі рекомендації, на думку представників Ради Європи, зокрема, зменшать ризик того, що закон вважатиметься неконституційним.

читайте також: Венеціанська комісія підтримала проект Закону "Про Конституційний суд України"

"Венеціанська комісія вітає нинішню ініціативу щодо прийняття додаткових, конкретних та швидких заходів для створення Вищого Антикорупційного Суду, компетентного для висвітлення масштабних випадків корупції, з огляду на терміновість а також той факт, що такі випадки є особливо чутливими та складними", — зазначили в рішенні.


Джерело статті: “http://www.unn.com.ua/uk/news/1692240-venetsianska-komisiia-opublikuvala-rekomendatsii-shchodo-stvorennia-antykoruptsiinoho-sudu-v-ukraini”

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Новости регионов

Copyright © 2009- . http://pila-ua.info

Професиональное распространение информации в интернете - Orange-SKY - orange-sky.eu

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: centerpr2017@yandex.ru и мы немедленно исправим это недоразумение.
Материалы удаляются с сайтов: а) по просьбам, претензиях; б) в случае аргументированных опровержений; в) согласно решения суда. Запрос для получения данных об ответчике, а также претензии и опровержения направляйте на email: centerpr2017@yandex.ru